هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

شویدی دم روباهی - FOXTAIL FERN

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

We (2shahr) will add your email address to a special mailing list for this product. Once the product is in stock, you’ll get an email about it automatically, and your email address will be removed from the product’s mailing list.

The data will be visible to some members of our staff. If you’d like to have your personal data removed, send an email to sales@2shahr.net.

If you believe that your personal data has been misused, you have the right to lodge a complaint with a supervisory authority. We’re obliged by EU General Data Protection Regulation to let you know about this right; we don’t actually intend to misuse your data.

افزودن به فهرست دلخواه

شویدی دم روباهی - FOXTAIL FERN

ASPARAGUS DENSIFLORUS 'MYERS' : نام علمی

LILIACEAE - سوسنی ها : خانواده

آفریقای جنوبی و شرقی : بومی منطقه

Protasparagus densiflorus, Sprengeri Fern, Asparagus Fern : نام های دیگر


خیلی زیاد :نور محیط

کمی مرطوب :آبیاری و رطوبت

28 درجه سانتیگراد :دمای ایده آل محیط

خاک و تغذیه: نیمه سبک و اسیدی ، دارای کود گیاهی


شویدی دم روباهی:

این گیاه از خانواده آسپاراگاسه (مارچوبگان) و بومی آفریقای جنوبی و شرقی است. این جنس حدودا 300 گونه دارد که معمولا گیاهان همیشه سبز هستند.

این گیاه به صورت عمودی رشد می کند و اندازه ی آن به 45 تا 60 سانتی متر می رسد. ساقه ها منشعب هستند و برگ های سوزنی شکل با اندازه ی متوسط 2.5 سانتی متری و به صورت متناوب روی ساقه ها را پوشانده و ظاهری دم روباهی به آن می دهند.

گل های این گیاه معمولا سفید و یا مایل به صورتی هستند و با افزایش سن گل ها و نزدیک شدن به زمان ریزش رنگ آن ها تیره می شود.

میوه ی این گیاه آبدار، کوچک و قرمز رنگ است و پرندگان را به خود جذب می کند و حدود 1.5 سانتی متر طول دارد.

این گیاه در فصل تابستان به گل می نشیند و در اواخر تابستان و اوایل پاییز میوه می دهد.

این گیاه را می توان در باغ به عنوان جدا کننده و یا به صورت زینتی در گلدان کاشت. مناطق آفتاب گیر که دارای سایه نسبی هستند مکان مناسبی برای کاشت این گیاه زیباست.

به جز مورد حمله قرار گرفتن توسط حشرات کوچک ،مشکل جدی دیگری متوجه این گیاه نیست.

برای تکثیر این گیاه می توان توده ی ریشه ای آن را تقسیم نمود. ریشه ی این گیاه رشد زیادی دارد و هرساله بایستی تقسیم شود در غیر اینصورت می تواند موجب ترک خوردن گلدان شود.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)