Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

تولمیا منزیسی - YOUTH ON AGE

Contact us for a price
Out of stock

تولمیا منزیسی - YOUTH ON AGE

TOLMIEA MENZIESII : نام علمی

SAXIFRAGACEAE - ساکسیفراگاسه : خانواده

آمریکای شمال غربی : بومی منطقه

Piggy-back Plant : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک گلدان با زهکشی بالا

دمای ایده آل محیط : 15 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : خیلی مرطوب

نور محیط : کم


تولمیا منزیسی

تولمیا یک گیاه همیشه سبز از خانواده saxifragaceae است که بومی منطقه آمریکای شمال غربی می‏باشد. ارتفاع و پهنای این گیاه در حدود 70 سانتیمتر است و دارای ریزوم‌‌های رونده و حاوی تار می‌باشد كه برگ‌های زیبای اين گياه تقریبا شبیه برگ‌های افرا هستند.

معمولا در اواخر مهرماه، روی شاخه‏های باریك گیاه كه در حدود 45 تا 60 سانتیمتر طول دارد گل‏های لوله‏ای سبز- سفید با رگه‏های قرمزبه طول 5/1 سانتیمتر ظاهر می‌شوند. البته باید اشاره داشت که گل‌ها ارزش زینتی چندانی برای تولمیا ندارند و این برگ‌هاي گياه هستند که نقش مهمي در زیباسازی گیاه ایفا می‌کنند.

تولمیا به نور متوسط و گرمای معمولی نیاز دارد. خاك مصرفی گياه بهتر است كه همیشه خیس یا مرطوب و کمی اسیدی باشد و بهترین ترکیب آن مخلوطی از خاک باغچه به همراه خاکبرگ و زهکشی مناسب است.

تولیما به طور جالبی روی برگ‌هایش و در انتهای ریزوم‏های خود، شروع به تولید نهال جدیدی می‌نماید و به همين دليل، این گیاه گزینه مناسبی برای استفاده در سبدهای آویز آپارتمان‏هاست.

لكه‏ های سوخته روی برگ‌های این گیاه در اثر نور مستقیم آفتاب ایجاد می‌شود. هوای سرد، در زمستان و آبیاری بیش از اندازه، برگ‌ها و ساقه ‏ها را می‌پوساند.

در صورتی كه رشد گیاه متوقف شد و در هنگامی كه برگ‌های جوان هم ریز هستند، گلدان را تعویض كنید یا از كودهای مایع هر دو هفته یك‏بار استفاد نمایید. هوای گرم نیز می‌تواند برگ‌های تولمیا را قهوه‏ ای رنگ و لوله‏ای شکل كند كه براي جلوگيری از اين عارضه بهتر است گلدان را به محل‌ خنك‏ تر منتقل نمود.

فصل بهار بهترين زمان براي ازدياد اين گياه مي‏باشد، به طوري كه از اواسط بهار تا اواخر تابستان، به دو روش می‌توان این گیاه را تكثیر كرد. آسان‌ترین روش این است كه یكی از برگ‌ها را همراه با گیاهچه‏ای كه روی آن شكل گرفته، بدون اینكه از پایه مادری جدا كنید روی سطح خاك محكم نماييد. در روش دیگر، برگ‌های دارای گیاهچه را به همراه 5/2 تا 3 سانتیمتر از ساقه جدا كرده و دمبرگ یا همان انتهای ساقه را در گلدان محتوی كمپوست مخصوص بذر و قلمه فرو ببرید. می توان از کاشت بذر نیز برای تکثیر این گیاه استفاده نمود.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)