Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

شقایق نعمانی - JAPANESE ANEMONE

Contact us for a price
Out of stock

شقایق نعمانی - JAPANESE ANEMONE

ANEMONE HUPEHENSIS : نام علمی

RANUNCULACEAE - آلاله : خانواده

بخش های مرکزی چین : بومی منطقه

Windflower,Anemone vitifolia,آنمون,گل باد : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک معمولی، شنی، خاک رس

دمای ایده آل محیط : 7 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : متوسط


شقایق نعمانی

شقایق نعمانی گونه ای از گیاهان گلدار از جنس Anemone در خانواده Ranunculaceae بومی مرکز چین است، هر چند که برای صدها سال با تابعیت ژاپن شناخته میشده است. این گیاه با عناوین شقایق ژاپنی و گل باد نیز شناخته میشود.

ارتفاع این گیاه به 3 تا 4 فوت (90-120 سانتیمتر) میرسد. دارای برگ هایی با سه برگچه میباشد. گل هایی با قطر 40 تا 60 میلی متر (1.6 - 2.4 اینچ) با 5 تا 6 کاسبرگ به رنگ صورتی یا سفید با پرچم های طولانی و متعدد زرد می باشد که شکوفه آن از اواسط تابستان تا پاییز ظاهر میشود.

برگهای آنمون سبز تیره , دارای بریدگیهای عمیق با برگچه های در حاشیه دندانه دار هستند. یعنی دارای دو نوع برگ پایه ای و ساقه ای می باشد .

سطح خارجی گلبرگ ‌ها نیز دارای کرک‌ های ابریشمی سفید رنگ است

این گیاهان میتوانند در مناطق سایه دار و تحت حفاظت از گیاهان بزرگتر نیز رشد کنند. آنها حساس به خشکسالی یا آبیاری بیش از حد هستند.

به راحتی در در خاک های معمولی با زهکشی خوب و در آفتاب کامل یا نیم سایه رشد میکنند. بخش های نیم سایه و خاک نسبتا حاصلخیز را ترجیح میدهند. این گیاه هیچ آفت جدی ندارد.

تکثیر این گیاه از طریق كاشت بذر بلافاصله پس از رسیدن درون گلدان در شاسی سرد و یا تقسیم گیاه در فصل بهار امكان پذیر است

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)