Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

میراکِل غول پیکر - GIANT MIRACLE FRUIT

Contact us for a price
Out of stock

میراکِل غول پیکر - GIANT MIRACLE FRUIT

SYNSEPALUM SUBCORDATUM : نام علمی

SAPOTACEAE - ساپوتاسه : خانواده

غرب آفریقا : بومی منطقه

- : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک های مرطوب با بافت متوسط

دمای ایده آل محیط : نواحی گرم و مرطوب

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : متوسط


میراکِل غول پیکر

دانستنی های علمی:

این نوع از درخت میراکِل، میوه ای بزرگتر از میراکل اصلی (میوه جادویی) تولید می کند ولی محبوبیت میوه های میراکل اصلی را ندارد.

میوه های این گیاهان به صورت تازه خوری مصرف می گردد. و مزه ای ترش و شیرین دارند.

این درختان بومی نواحی غرب آفریقا می باشند.

خصوصیات گیاهشناسی:

درخت میراکل غول پیکر، درختی در اندازه های متوسط یا به صورت درختچه هایی بزرگ دیده می شود که بسیار شبیه به درختچه میراکل (SYNSEPALUM DULCIFICUM) اما بزرگتر می باشد.

این گونه دارای برگ های بزرگتر و نیز میوه های بزرگتری است. این گونه ها نسبت به گونه ی dulcificum، پرحاصلتر نیز می باشد، به ویژه در گیاهان جوانتر این امر به راحتی مشهود است.

درختان بالغ به حدود 10 تا 15 فوت ارتفاع می رسند اما به طور معمول به صورت درختچه هایی به ارتفاع 4 تا 5 فوت وجود دارد.

گل ها نامحسوس و نامشخص و به رنگ قهوه ای هستند.

میوه ها قرمز رنگ، کشیده و دارای مزه ای شیرین تا ترش و شیرین می باشند. این میوه ها چندبار در سال تولید می شوند. این میوه ها دارای یک نوع گلیکوپروتئینی هستند که در اثر خوردن، احساس ترشی روی زبان ایجاد می کنند.

شرایط محیط رشد:

این درختان کند رشد بوده و برای رشد به خاک های اسیدی و زهکش دار و مکان های کم نور و سایه دار نیاز دارند. و نسبت به سرما حساس می باشند.

همچنین مخلوط کردن پیت یا پرلیت با خاک بستر میراکل نتیجه بهتری می دهد. هنگام آبیاری بسیار مراقب باشیم که از زهکشی خوبی برخوردار است یا خیر. خاکهای خیس را نمی پسندد. رطوبت هوای بالایی نیاز دارد. از کودهای محلول در آب استفاده شود نتیجه مطلوب تری می دهد.

خواص درمانی و کاربردها:

میوه های این گیاه را هم به صورت تازه خوری و هم به صورت فریز کرده برای استفاده های آتی می توان به مصرف رساند.

از میوه های این گیاه به عنوان محرک و اشتهاآور استفاده می شود.

تکثیر:

تکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. با توجه به اینکه این بذرها به سرعت قوه نامیه خود را از دست می دهند بنابراین باید بلافاصله پس از برداشت، کشت گردند.

از کشت بذر تا تولید میوه حدود 2 تا 5 سال به طول می انجامد. از زمان گلدهی تا زمان میوه دهی نیز حدود 30 تا 45 روز زمان لازم است.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)