هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

اسفناج مالابار - MALABAR SPINACH

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

اسفناج مالابار - MALABAR SPINACH

BASELLA RUBRA : نام علمی

BASELLACEAE - باسِلاسه : خانواده

مناطق گرمسیری آسیا : بومی منطقه

red vine spinach , Ceylon spinach ، اسفناج رونده : نام های دیگر


خاک و تغذیه : غنی و زهکش دار

دمای ایده آل محیط : شرایط نیمه گرمسیری

آبیاری و رطوبت : مرطوب

نور محیط : زیاد


اسفناج مالابار

دانستنیهای علمی :

اسفناج مالابار در آسیای گرمسیری و بعنوان یک سبزی برگی بطور گسترده بعنوان سبزی برگی در بسیاری از فروشگاههای مواد غذایی و همچنین بازارهای کشاورزی یافت می شود .

مالابار منطقه ای در جنوب هند است. اگر چه در منابع از آن با نام اسفناج هند یا اسفناج خزنده ویا اسفناج مالابار یاد می شود و در عطر و طعم با اسفناج مشابه است ولی هیچ گونه قرابتی با اسفناج (spinacia oleracea) ندارد.

خصوصیات ظاهری :

اسفناج مالابار گیاهی دائمی، همیشه سبز، سریع الرشد، نیمه گوشتی با ساقه های نرم و پیچنده و بالا رونده که تا 10 متر طول دارد و برای رشد بهتر از قیم کمک می گیرند . ساقه این گیاه ارغوانی مایل به قرمز است .

برگها به شکل قلب که سطح بالایی سبز و سطح زیرین دارای رگبرگهای متورم بنفش رنگ می باشد.

گلها کوچک ،سفید و آمیخته با رنگ صورتی ، گوشتی به شکل خوشه های کوچک در انتهای ساقه یا بر روی گره ها قراردارد میوه به اندازه نخود و بنفش رنگ که درنهایت سیاه و آبدار می باشند .

گلدهی این گونه گیاهی در طول روزهای کوتاه رخ می دهد که متقارن با ماه های نوامبر تا فوریه است.

شرایط محیط رشد:

اسفناج مالابار باید در آفتاب کامل باشد.این گیاه در آب وهوای گرم و مرطوب و در مناطق پایین تر از 500 متر از سطح دریا به خوبی رشد و نمو می کند.

بهترین رشد را در خاکهایی با بافت لومی شنی و غنی از مواد آلی با PH آن 5.5 تا 8 باشد . میزان آبیاری آن متوسط باشد و آبیاری آن بطور منظم انجام شود. خاک آن غرقاب نشود.

خاک آن از زهکشی مناسبی برخوردار باشد و از لحاظ مواد غذایی غنی و حاصلخیز باشد.

خواص درمانی و کاربردها:

اسفناج مالابار کمی کالری داشته و از مقدار بالایی پروتئین برخوردار است. شیره این گیاه میزان بالایی فیبر دارد. در تهیه بسیاری از غذاها و سوپها از این سبزی ارزشمند استفاده می گردد.

طبخ آن با سیر و فلفل طعم عالی می دهد. برگ های تازه حاوی کاروتنوئید ها بوده و ضد سرطان است. برگ های مسن تر حاوی میزان زیادی پلی ساکارید و موسیلاژ می باشد.

این گیاه دارای مقدار بالایی از ویتامین Aو Bو C ،آهن،کلسیم ،پتاسیم،منگنز ،منیزیم می باشد. از میوه های آن بصورت تازه خوری استفاده می شود . این گونه گیاهی ملین و مسهل است.

تسکین دهنده و ضد یبوست است. عصاره آن حاوی ترکیبات مهم دارویی همچون ساپونین ، تانن ها ، فلاونوئیدها و ترپن ها می باشد.

نحوه تکثیر گیاه :

با بذر براحتی تکثیر می گردد. بذر را بصورت مستقیم در فضای آزاد و در بستر اصلی کشت می کنند. اجازه دهید میوه ها کامل برسند و خشک کنید تا بتوان از بذور آن استفاده کرد.

از قلمه ساقه نیز به راحتی تکثیر می یابد.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)