هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

امین الدوله ی شیپوری - TRUMPET HONEYSUCKLE

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

امین الدوله ی شیپوری - TRUMPET HONEYSUCKLE

LONICERA SEMPERVIRENS : نام علمی

CAPRIFOLIACEAE - کاپریفولیاسه : خانواده

غرب ایالات متحده آمریکا : بومی منطقه

coral honeysuckle : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک های لومی و مرطوب

دمای ایده آل محیط : نواحی نیمه گرمسیری تا معتدل

آبیاری و رطوبت : مرطوب

نور محیط : زیاد


امین الدوله ی شیپوری

دانستنی های علمی:

"پیچ امین الدوله ی شیپوری" گونه ای از پیچ های امین الدوله و بومی شرق ایالات متحده آمریکا است. در نواحی که این گیاه به صورت وحشی وجود دارد، برخی از پرندگان مانند سینه سرخ ها از شیره آن استفاده می کنند. همچنین به عنوان گیاهی زینتی در بسیاری از نواحی استفاده می شود.

چندین کولتیوار از این گیاه شناسایی شده که دارای گل هایی به رنگ های مختلف می باشد. مانند: Magnifica با گل هایی به رنگ قرمز در بخش بیرونی و زرد در بخش درونی، Sulphurea با گل های زرد و Superba با گل های سرخ مخملی روشن.

خصوصیات گیاهشناسی:

امین الدوله ی شیپوری گیاهی همیشه سبز در نواحی گرمسیری یا خزاندار در مناطق سرد می باشد. این گیاه دارای شاخه ها و اندام های بالارونده بوده که این شاخه ها می توانند حدود 20 فوت ارتفاع داشته باشند.

برگ ها دارای آرایش متقابل و جفتی، تخم مرغی شکل، به طول بیش از 5 سانتیمتر و پهنای حدود 4 سانتیمتر هستند. برگ های این گیاهان بلافاصله در زیر گل ها تشکیل می شوند.

گل ها به صورت خوشه ای و در چندین گروه سه تایی تشکیل می شوند. این گل ها شیپوری شکل، به طول 5 سانتیمتر، دارای پنج لوب کوچک باز شده در انتها هستند. که در این صورت پرچم ها و کلاله کاملاً نمایان می باشند. گل های این گیاهان به رنگ قرمز روشن تا قرمز مایل به صورتی دیده می شوند. گرده افشانی آنها نیز به وسیله حشرات و یا پرندگان نظیر سینه سرخ هایی که از شهد آنها استفاده می کنند، صورت می پذیرد.

شرایط محیط رشد:

امین الدوله های شیپوری برای رشد بهینه به آفتاب کامل، آبیاری متوسط و منظم و خاک های مرطوب نیاز دارند. نسبت به سایه متحمل هستند اما تعداد گل های تولید شده در آفتاب بسیار بیشتر از گل های تولید شده در سایه است.

خاک های لومی و مرطوب را ترجیح می دهند. اما در اکثر خاک ها به جر خاک های شنی خشک می تواند رشد کند.

گلدهی عمدتاً روی شاخه های سال قبل رخ می دهد بنابراین انجام هرس فرم دهی پس از گلدهی می تواند مناسب باشد.

تکثیر:

تکثیر امین الدوله ی شیپوری به وسیله ریشه دار کردن قلمه های چوب نرم که به راحتی ریشه دار می شوند و نیز از طریق خوابانیدن یا افکندن بخش هایی از ساقه که با زمین تماس حاصل می کند، صورت می پذیرد.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)