هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

استاتیس دائمی - SEA LAVENDER

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

استاتیس دائمی - SEA LAVENDER

LIMONIUM VULGARE MILL : نام علمی

PLUMBAGINACEAE - پلامباگیناسه : خانواده

آفریقا : بومی منطقه

Statice vulgare,Mediterranean sea lavender, statice commun, saladelle, lavande de mer. Plante vivace, à feuilles de la base allongées et vertes, hampe florale longue, épillets de fleurs violets : نام های دیگر


خاک و تغذیه : شنی،رسی و لومی و خاک ها اسیدی و بازی-مقاوم به شوری

دمای ایده آل محیط : 16 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : متوسط


استاتیس دائمی

استاتیس دائمی گونه ای از جنس Limonium در خانواده Plumbaginaceae بومی آفریقا است. گل های آن دو جنسی و خود بارور هستند و همچنین گرده افشانی آن توسط حشرات انجام می گیرد. این گیاه حتی می تواند در نزدیکی ساحل و اطراف دریا نیز رشد کند.

نام قبلی جنس استاتیس بوده است اما هم اکنون آن را لیمونیوم می نامند.

این گیاه ارتفاعی حدود 45 سانتی متر دارد و فضایی در حد 30 سانتی متر را اشغال می کند. برگ های آن نیزه ای شکل و در نوک دارای انشعاب هستند.

برگ ها دارای دمبرگ ها بلند هستند. گل ها بر روی سنبله ایجاد می شوند و بسیار ریزند و رنگ آن ها سفید تا ارغوانی است.

گل کوچک اما کامل واضح هستند. گل ها به صورت سنبله هستند و هر سنبلچه دارای 2 تا 3 گل است. سنبلچه ها به سمت عقب خمیده شده اند و ظاهر سنبله را به شکل منحنی نشان می دهند. برگچه ی کاسه ی گل نیز به سمت عقب خمیده شده است. کاسه ی گل پایا است و حتی پس از خشک شدن گل بر روی گیاه باقی می ماند.

میوه ها به صورت کپسول از این گاسه ی گل خارج می شوند. این گیاه بسیار نمک دوست است و در خاک های نمکی به خوبی رشد می کند حتی در مناطق ساحلی.

این گیاه استفاده ی خوراکی ندارد ولی از ریشه ی آن به عنوان ضد احتقان استفاده می شود. این گیاه یک منبع تغذیه ای خوب برای زنبورهای عسل است.

ممکن است تحت حمله توسط نوعی قارچ قرار بگیرد. بیماری و یا آفت جدی ندارد.

برای تکثیر این گیاه می توان در بهار بذرهای آن را در گلخانه کشت داد. روش دیگر برای تکثیر این گیاه قلمه زدن و جدا نمودن بخشی از آن به همراه ریشه (تقسیم ریشه) است.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)