Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

آهار برگ باریک - NARROWLEAF ZINNIA

Contact us for a price
Out of stock

آهار برگ باریک - NARROWLEAF ZINNIA

ZINNIA ANGUSTIFOLIA : نام علمی

ASTERACEAE - کاسنی : خانواده

جنوب غرب ایالات متحده و مکزیک : بومی منطقه

creeping zinnia : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک های زهکشی شده

دمای ایده آل محیط : نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری

آبیاری و رطوبت : کمی خشک

نور محیط : زیاد


آهار برگ باریک

خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه زینتی "آهار برگ باریک" یا "آهار رونده" گیاهی علفی و گلدار از جنس Zinnia و بومی شمال و غرب مکزیک و بخش هایی از جنوب غرب ایالات متحده است. هیبریدهای مختلفی بین این گونه و دیگر گونه های Zinnia به وجود آمده است که به عنوان گیاهان زینتی محبوب در باغ ها کشت می شود.

آهار برگ باریک، گیاهی یکساله یا چندساله بوده که بیش از 50 سانتیمتر ارتفاع خواهد داشت. ساقه اصلی دارای تعدادی شاخه فرعی و نیز دارای کرک های کوتاه می باشد. برگ ها باریک و خطی یا بیضوی شکل به طول 2 تا 7 سانتیمتر و پهنای 4 تا 8 میلیمتر هستند. گل ها به رنگ نارنجی روشن یا گاهی به رنگ زرد دیده می شوند اما در برخی از گیاهان کشت شده، گل هایی به رنگ های سفید یا دیگر رنگ ها نیز دیده خواهد شد.

دو واریته از این گیاه وجود دارد که شامل Zinnia angustifolia var. angustifolia و Zinnia angustifolia var. littoralis می باشد.

شرایط محیط رشد:

این گیاه خاک لومی و به خوبی زهکشی شده را ترجیح می دهند. قرار گرفتن در معرض نور کامل خورشید را می پسندند.

آهار برگ باریک، خشکسالی و کم آبی را به خوبی تحمل می کند و تابستان های خشک و گرم را ترجیح می دهند. در مقابل سرما نیز مقاومتی ندارد و به راحتی آسیب می بیند. اگرچه برای رشد بیشتر و مطلوب تر به رطوبت مناسب خاک نیاز دارد اما آب و هوای بارانی و آبیاری بیش از حد برای این گیاه مضر می باشد.

مراقبت های بیشتر می تواند شامل وجین کردن، تنک کردن اطراف بوته، آبیاری منظم در روزهای گرم تابستان و احیاناً استفاده از یک کود مایع (یکبار در ماه) باشد.

تکثیر:

بذر این گیاه را هم در خزانه و هم به صورت مستقیم در زمین اصلی می توان کشت نمود. زمان کشت بذر، پس از رفع خطر سرما در اوایل فروردین یا اوایل اردیبهشت است. نشاکاری این گیاهان مشکل است زیرا وقفه رشد و تلفات زیادی دارد. بنابراین بهتر است به صورت مستقیم کشت گردد.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)