Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

انجیرک - LESSER CELANDINE

Contact us for a price
Out of stock

انجیرک - LESSER CELANDINE

RANUNCULUS FICARIA : نام علمی

RANUNCULACEAE - آلاله : خانواده

اروپا،غرب آسیا وشمال آفریقا : بومی منطقه

Ficaria grandifora,Ficaria verna,Brazen hussy : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک لومی خوب زهکشی شده و غنی

دمای ایده آل محیط : 11 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : مرطوب

نور محیط : کم


انجیرک

انجیرک یا علف بواسیر گیاهی از خانواده Ranunculaceae می باشد که بومی اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا می‌باشد البته امروزه در آمریکای شمالی و کانادا نیز دیده می شود و در انگلیس به عنوان علف هرز شناخته می شود.و در مرغزارهای مرطوب، در میان بوته‌ها، گودالها و نهرهای آب به وفور یافت می‌شود .این گیاه دارای قدرت درمانی نیز می باشد.

انجیرک گیاهی چند ساله شبیه آلاله می باشد که رشد کمی دارد و جزء گیاهان همیشه سبز محسوب می شود. از اوایل بهار گل‌های زرد رنگ ستاره‌ای شکل بر روی ساقه‌های بلند آن می‌رویند. این گلها با گذشت زمان نارنجی می شود گلها از فروردین تا خرداد باقی می مانندبنابراین گاهی این گیاه را فرستاده بهار می نامند . گل‌ها بین هشت تا ده گلبرگ دارند، اما آلاله تنها پنج گلبرگ دارد. گل‌ها پیش از بارش باران و یا در هوای ابری و مه‌آلود بسته می‌شوند . ساقه این گیاه به رنگ سبز تیره می باشد و برگها قلبی شکل هستند . گیاه 10 سانتی متر رشد می کند که 2 تا 5 سال طول می کشد تا به رشد نهایی خود برسد. طول برگها 5 ساتی متر است و گلها 3 سانتیمتر گستردگی دارند.

نگهداری این گیاه ساده می باشد .

خاک مورد نیاز این گیاه خاک لومی مرطوب و غنی از هوموس و خوب زهکشی شده است .

دمای بین 1 تا 21 درجه برای این گیاه مناسب است.

باید در سایه یا نیم سایه قرار گیرد ودر معرض تابش مستقیم خورشید نباشد.

به آبیاری زیاد نیاز ندارد.

گیاه انجیرک خاصیت درمانی دارد: این گیاه قدرت درمانی بیماری بواسیررا دارد از این رو به نام علف بواسیر شناخته شده است و حتی گیاه پزشکان، امروزه نیز پماد و ضماد این گیاه را برای استعمال خارجی در درمان این بیماری تجویز می‌کنند . برگهای این گیاه دارای مقدار زیادی ویتامین c می باشد از این رو از این گیاه برای درمان بیماری scurvy (کمبود ویتامین) نیز استفاده می شود.

معمولا بیماری خاصی این گیاه را تهدید نمی کند اگرچه گاهی حلزون ها و شته ها می توانند مشکل ساز شوند.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)