هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

اکالیپتوس صمغ دار - GUM TREE EUCALYPTUS

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

اکالیپتوس صمغ دار - GUM TREE EUCALYPTUS

EUCALYPTUS CINEREA : نام علمی

MYRTACEAE - میرتاسه : خانواده

جنوب شرقی استرالیا : بومی منطقه

Argyle Apple, Mealy Stringbark, Silver-leaf Stringybark , Silver Dollar Tree : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک هایی با پی اچ خنثی تا کمی قلیایی

دمای ایده آل محیط : نواحی گرمسیری

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : زیاد


اکالیپتوس صمغ دار

خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه "اکالیپتوس صمغ دار" یکی از گونه های جنس اکالیپتوس و متعلق به خانواده مورد (Myrtaceae) می باشد. این گیاه بومی جنوب شرقی استرالیا است.

اکالیپتوس صمغ دار درختی در اندازه های متوسط تا کوچک است که همیشه سبز بوده و در نواحی بومی به صورت درختی دارای یک تنه ی اصلی رشد می کند.

این درخت دارای پوستی زبر و خشن و ماندگار روی تنه ی اصلی و شاخه های بزرگ می باشد. پوست ساقه ضخیم، فیبری، دارای شیارهای طولی، به رنگ قهوه ای مایل به قرمز تا قهوه ای مایل به خاکستری است.

این درختان معمولاً در مرحله ی تولید برگ های نونهال، بالغ می شوند. اما اغلب می توانند برگ های بالغ و میانگره تولید کنند. این برگ ها پهن و یکرنگ به رنگ های آبی مایل به خاکستری و سبز مایل به زرد دیده می شوند. برگ ها گرد و متقابل بوده و به اندازه ی یک سکه هستند به همین دلیل به این درخت، "درخت دلار نقره ای" نیز گفته می شود. برگ های این گیاهان معطر می باشند.

گل ها به رنگ سفید بوده و در اواسط بهار تا اوایل تابستان ظاهر می شوند.

شرایط محیط رشد:

این گیاهان معمولاً در نواحی گرمسیری پراکنده هستند.

برای رشد بهینه به نور کامل خورشید و آبیاری متوسط نیاز دارند. این گونه از اکالیپتوس ها می توانند خشکی را تحمل کنند.

این درختان بسیار سریع الرشد می باشند.

هرس منظم و مناسب به تولید شاخساره های بیشتر کمک می کند.

می توان آنها را به صورت درختچه ای و در گلدان نیز پرورش داد. اما باید دقت کرد که در فصل پاییز و قبل از سرد شدن هوا، گلدان ها را به گلخانه یا محیط مناسب و دور از سرما منتقل نمود.

پی اچ مناسب خاک برای رشد آنها، حدود 6.6 تا 7.8 (خنثی تا کمی قلیایی) است.

خواص درمانی و کاربردهای صنعتی:

پزشکان و گیاهشناسان خواص بسیاری برای این گیاه برشمرده اند. از آن جمله می توان به درمان بیماری هایی نظیر انواع عفونت ها، سرماخوردگی، آنفولانزا، گلودرد، برونشیت، ذات الریه، کوفتگی و درد عضلانی، بیماری های عصبی و حتی برخی از عفونت ها و بیماری های پوستی اشاره کرد.

از این درختان همچنین به صورت درختی در باغ ها و فضاهای سبز یه به صورت گلدانی در خانه ها و پاسیوها و یا به صورت درختچه ای در حاشیه کاری ها استفاده می شود.

تکثیر:

برای تکثیر این درختان می توان از ریشه دار کردن قلمه های چوب سبز و نرم تا نیمه سخت و یا کشت بذرها در گلخانه و قبل از آغاز فصل سرما، استفاده کرد.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)