هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

آلاله صحرایی - CORN BUTTERCUP

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

آلاله صحرایی - CORN BUTTERCUP

RANUNCULUS ARVENSIS : نام علمی

RANUNCULACEAE - آلاله : خانواده

قاره اروپا : بومی منطقه

Devil-on-all-sides, Scratch Bur : نام های دیگر


خاک و تغذیه : هر خاکی، زمين‌هاي باير

دمای ایده آل محیط : 13 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : زیاد


آلاله صحرایی

آلاله صحرایی گونه ای گیاهی دو لپه ای یکساله از جنس Ranunculus و خانواده آلالگان(Ranunculaceae) بومی اروپا است، اما می توان آن را در قاره های دیگر از جمله در شمال آمریکا و استرالیا نیز مشاهده کرد. این گیاه گاهی به عنوان گونه گیاه زینتی و گاهی اوقات به عنوان علف هرز شناخته می شود. در گذشته سالها علف هرز زراعی در بریتانیا بود، اما در حال حاضر نادر است. این گونه اغلب در مکان های مرطوب و در علفزارها یافت می شود.

این گونه هم اکنون از مهمترین علفهای هرز مزارع در ایران است.

آلاله صحرایی دارای ریشه ضخیم فیبری است و از گره های پایین ساقه ریشه تولید می کند.

برگهاي آن قاعده‌اي( طوقه‌اي) دمبرگدار میباشند. برگ‌های پايينی قاشقي شكل، با دندانه‌هاي درشت هستند. شكل كلي ساير برگ ها مثلثي، سه بخشي، لوب‌ها باريك، لوب مياني دمبرگدار است. تمام لوب ها داراي بريدگي عميق اغلب تا قاعده ، با بخش‌هاي صاف يا دندانه‌اي ، برگ‌هاي ساقه‌اي بالاتر بدون دمبرگ با قطعات خطي می باشند

آلاله صحرایی گلهایی به قطر 0.4 تا 1.5 سانتیمتر و به رنگ زرد ليموئي دارد. دمگل بدون شيار، بندرت كركپوش، نهنج پوشيده از كرك هاي پراكنده، گلپوش دو رديفي، 5 كاسبرگ و 5 عدد گلبرگ زرد ليموئي دارد. شهد دان و پرچم‌های متعدد (حدود 10 عدد) دارد.

این گیاه همچنین میوه ای فندق شکل به درازاي 6 تا 8 میلیمتر و پهناي 4 تا 5 میلیمتر، پهن،لبه دار ، پوشيده از خارهائي بطول 3 میلیمتر دارد.

ارتفاع این گیاه 15 تا 60 سانتیمتر می باشد و زمان گلدهی آن ماه های خرداد و تیر است. بیشترین پراکنش جغرافیایی آن نیز در شمال آمریکا ، درشرق واشنگتن، اورگان ، کالیفرنیا ، ویرجینیا ، فلوریدا ، می سی سی پی و کنتاکی می باشد.

آلاله صحرایی، خاک های لیمونی را ترجیح می دهد و در مناطق مرطوب به فراوانی می روید

این گیاه بوسیله بذر تکثیر می شود.

این گیاه تا حدودی سمی است و باید از خوردن آن اجتناب شود.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)