Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

از ملک - عشبه - COMMON SMILAX

Contact us for a price
Out of stock

از ملک - عشبه - COMMON SMILAX

SMILAX ASPERA : نام علمی

SMILACACEAE - سوسنسانان : خانواده

هند و اروپا : بومی منطقه

Rough Bindweed : نام های دیگر


خاک و تغذیه : گلدان با زهکشی بالا

دمای ایده آل محیط : 30 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : زیاد


از ملک - عشبه

گیاهی است پایا، دارای گل‌های سبز خوشه‌ای، برگ‌های دام‌دار و قلبی‌شکل، ساقهٔ گوشه‌دار، بالارونده و خاردار. این گیاه بیشتر در جنگل‌ها می‌روید.

گیاهی چندساله از خانواده ی مارچوبه است. یک تا دو متر طول دارد ،‌برگ هایش متناوب و سبز رنگ و گاهی به شکل قلب هستند. رگ برگ ها موازی بوده و گاهی توسط چند انشعاب به یکدیگر متصل می شوند. گل آذین آن چتری است و گل های سفید تا صورتی ریزی دارد و میوه های آن براق و درخشان و قرمز هستند و شکلی گرد دارند.

این گیاه بالا رونده است و بر روی ساقه ی آن ریشه های هوایی دیده می شود.

برگ ها چرمی مانند و سبز تیره هستند و به صورت متناوب بر روی ساقه قرار گرفته اند. از برگ های جوان آن به آن سبزی خوراکی استفاده می شود و می توان آن را نوعی جایگزین مارچوبه دانست.

از ریشه ی آن برای کاهش درد های رماتیسمی و بسیاری از بیماری ها مانند (آنفلوانزا، بی اشتهایی، نقرس، بیماری های تنفسی، بیماری های مقاربتی) استفاده می شود.

بخش های خوراکی این گیاه برگ و ریشه ی آن است. محرک و مقوی است و برای برخی از بیماری های کلیه ، مناسب است.

گل های این گیاه معطر هستند. برای تکثیر این گیاه می توان از قلمه های ساقه که دارای ریشه های هوایی است استفاده نمود. همچنین می توان بذرهای این گیاه را نیز کشت داد.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)