Varning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

آزالیای ساحلی - COAST AZALEA

Kontakta oss för ett pris
Slut i lager

آزالیای ساحلی - COAST AZALEA

RHODODENDRON ATLANTICUM : نام علمی

ERICACEAE - اِریکاسه : خانواده

شرق آمریکا و مناطق ساحلی : بومی منطقه

رودودندرون, Dwarf : نام های دیگر


خاک و تغذیه : شنی و اسیدی

دمای ایده آل محیط : 12 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : متوسط


آزالیای ساحلی

این گیاه گونه ای از جنس Rhododendron در خانواده Ericaceae بومی شرق آمریکا و مناطق ساحلی میباشد و گل های سفید بسیار معطری دارد. رنگ گل ها سفید و صورتی است. در خاک های اسیدسی و شنی و یمناطق ساحلی رشد می کند.

گیاهی بوته ای و برگریز است. رنگ برگ ها سبز و آبی است. گیاه رشد کمی دارد. گل ها لوله ای شکل و دارای 5 گلبرگ هستند. پرچم های آن طویل و به رنگ صورتی هستند و از گل بیرون آمده اند.

این گیاه گسترش افقی زیادی دارد و یک بوته ی آن می تواند با گسترش دادن خود تمام یک باغچه را پر کرده و منظره ی زیبایی به آن بدهد. گل ها بسیار معطر هستند و بین 5 تا 6 گلبرگ دارند.

ارتفاع بوته بین 50 تا 150 سانتی متر است. برگ ها 3 تا 5 سانتی متر طول و 2 تا 3 سانتی متر عرض دارند. برگ ها دارای کرک های غده ای هستند.

سطح بیشتر قسمت های این گیاه دارای کرک است. گل ها به تعداد 4 الی 10 عدد بر روی ساقه به وجود می آیند. رنگ گل ها بین سفید تا صورتی متغیر است. گل های ابلق هم در آن دیده شده است.

میوه های به شکل کپسول های قهوه ای رنگ هستند.

برای تکثیر آن بایستی از روش تقسیم ریشه ها استفاده نمود. می توان از کاشتن بذرها نیز بوته های کوچکی را به دست آورد. در فروردین و اردیبهشت گل می دهد.

تمام قسمت های این گیاه سمی هستند و بایستی با احتیاط از آن استفاده نمود.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)