هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

ایبریس یکساله - ANNUAL CANDYTUFT

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

ایبریس یکساله - ANNUAL CANDYTUFT

IBERIS AMARA : نام علمی

BRASSICACEAE - شب بوها یا چلیپائیان : خانواده

نواحی گرمسیر جهان : بومی منطقه

Rocket Candytuft : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک های زهکشی شده با رطوبت کافی

دمای ایده آل محیط : نواحی گرمسیری

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : زیاد


ایبریس یکساله

خصوصیات گیاهشناسی:

جنس ایبریس دارای حدود 50 گونه است که شامل گیاهان یکساله، چند ساله و نیمه درختچه ای و همیشه سبز می باشد. برخی از مهمترین گونه های این جنس شامل: Iberis amara، Iberis ciliata، Iberis gibraltarica، Iberis linifolia، Iberis procumbens، Iberis sempervirens و Iberis umbellata است.

ایبریس یکساله از گیاهان مقاوم به سرما بوده و دارای گل هایی مانند چتر فشرده و به رنگ سفید می باشد. خوشه گل پس از ظاهر شدن به تدریج رشد می کند. هر گل دارای چهار گلبرگ است. این گیاه بومی نواحی گرمسیر جهان می باشد.

از این گیاه به جز استفاده زینتی، به عنوان گیاه دارویی نیز استفاده می شود. برگ ها، ساقه ها و ریشه های این گیاه دارای خواص دارویی است. همچنین بذرهای آن نیز دارای مواد مؤثره ارزشمندی است.

شرایط محیط رشد:

این گیاه نیاز به محلی آفتابی و خاک زهکشی شده دارد. در خاک های ضعیف تا متوسط از نظر حاصلخیزی و خنثی تا قلیایی به خوبی رشد می کند.

همچنین خاک های به خوبی آبیاری شده و مکان های آفتابی را می پسندد. کشت و کار آن در خاک های کمی اسیدی نیز موفقیت آمیز خواهد بود.

برای افزایش انشعابات جانبی نیاز به سرزنی دارد. و از گیاهان مقاوم به سرما است.

تکثیر:

ایبریس یکساله از طریق کشت بذرها تکثیر می شود. بذرهای این گیاهان را در پاییز در خزانه و یا مستقیماً در زمین اصلی کشت می کنند. برای افزایش دوره گلدهی می توان در چند مرحله و به فاصله 2 هفته بذرکاری را انجام داد. بذرها حدود 3 هفته پس از کشت، جوانه خواهند زد.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)