Varning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

آلترنانترا - ALTERNANTHERA

Kontakta oss för ett pris
Slut i lager

آلترنانترا - ALTERNANTHERA

ALTERNANTHERA BETTZICKIANA : نام علمی

AMARANTHACEAE - تاج خروس : خانواده

آمریکای جنوبی : بومی منطقه

calico-plant : نام های دیگر


خاک و تغذیه : دارای زهکش خوب، حاصلخیز و دارای مواد معدنی و آلی فراوان

دمای ایده آل محیط : ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتی گراد

آبیاری و رطوبت : خیلی مرطوب

نور محیط : متوسط


آلترنانترا

آلترنانتراها، گیاهانی از تیره ی آمارانتوس هستند. جنس آلترنانترا دارای 200 گونه می باشد. این گیاه بومی آمریکای جنوبی است. و یکی از گیاهان زینتی محبوب در کشور چین است.

آلترنانترا گیاهی است بسیار کوتاه با برگ های سبز و زرد که مانند شمشاد نعنایی از آن برای شکل دادن به باغچه ها استفاده می شود. در شهرهای شمالی ایران، کشت و کار آن متداول است.

خصوصیات گیاهشناسی: این گیاه چند ساله به دلیل برگ های رنگی اش که در محدوده ی رنگی قرمز تا سبز (قرمز، نارنجی، زرد و سبز زیتونی) است و نیز به دلیل فرم خاص برگ های آن که به شکل قاشقی و تقریبا باریک و دراز می باشد در فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. برگ های آن 5/2 سانتی متر و دارای لکه هایی به رنگ های قرمز، بنفش و یا برنزی است. آلترناترا دارای گل های سفید رنگ و ریشک مانند است که بر روی گل آذین سنبله ای و جانبی تشکیل می شوند. ارتفاع این گیاه به 40 تا 50 سانتی متر و گستردگی آن به 30 تا 50 سانتی متر می رسد. شاخساره ی این گیاه به صورت عمودی رشد می کند.

شرایط محیط رشد: این گیاه از جمله گل های حساس به سرما محسوب می شود ولی گرما را به خوبی تحمل می کند. برای رشد مناسب به رطوبت تقریباً بالایی از خاک نیاز دارد. خاک بستر آلترنانترا باید دارای زهکشی خوب، حاصلخیز و دارای مواد معدنی و آلی فراوانی باشد. برای ایجاد رنگ های مطلوب و متنوع در برگ های این گیاه، نور کامل آفتاب مورد نیاز است.

آلترنانترا به عنوان گیاهی پوششی است که کشت و کار آن در حاشیه های گلکاری ها به طور گسترده در مناطق گرم و شمالی ایران انجام می گیرد. این گیاه برای استفاده در تپه های گل یا حاشیه کاری ها مناسب و زیبا است و این امر به دلیل ارتفاع به نسبت کم و برگ های رنگارنگ و متنوع آن است.

آفات و بیماری ها: بیماری یا آفت خاصی از این گیاه در منابع گزارش نشده است.

تکثیر: تکثیر این گیاه به دو روش کشت بذر در فصل بهار و یا ریشه دار کردن قلمه صورت می گیرد. تمام اقسام آلترنانترا به طور معمول توسط قلمه افزایش می یابند. این گیاه با قلمه ی چوب نرم یا قلمه ی سبز در اواخر تابستان قابلیت افزایش دارد. همچنین، ریشه ی قدیمی آن را برای به دست آوردن ساقه ی جوان جهت قلمه، در گلدان کاشته و پشت شیشه ی گلخانه می گذارند تا شاخساره های جدید بروید. طی رشد روی آن خاک برگ ریخته تا پایین شاخساره ها ریشه دار شود و سپس آن ها را جدا و در مکان اصلی می کارند.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)