Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

نخل آسیابی (شبیه به آسیاب بادی) - WINDMILL PALM TREES

Contact us for a price
Out of stock

نخل آسیابی (شبیه به آسیاب بادی) - WINDMILL PALM TREES

TRACHYCARPUS FORTUNEI : نام علمی

ARECACEAE - اریکاسه : خانواده

چین مرکزی و شمال هند : بومی منطقه

Chusan Palm, Windmill Palm,Chamaerops excelsa hort., Chamaerops fortunei hook : نام های دیگر


خاک و تغذیه: مخلوط شن و ماسه و رس با زهکشی بالا

دمای ایده آل محیط: 22 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت: کمی مرطوب

نور محیط : زیاد


نخل آسیابی (شبیه به آسیاب بادی)

این گیاه عضو خانواده ی آریکاسه و نوعی نخل است. گونه ای درختی است. تنه راست ، قهوه ای رنگ و پوشده از بخش های کرک دار است. تنه از بقایای برگ هایی که می افتند ایجاد می گردد. رشد بسیار آرامی دارد و برگ های آن حالت آسیاب بادی را دارند به همین خاطر به این نام معروف شده است.

ارتفاع این گیاه به 6 الی 12 متر می رسد. قطر تنه در این درخت به 20 الی 25 سانتی متر می رسد. برگ ها سبز کمرنگ هستند و به صورت یک تاج متقارن در راس گیاه با قطری حدودی 3 تا 4 متر قرار می گیرند.

برگ ها پنجه ای شکل و بزرگ هستند و شبیه به بادبزن به نظر می رسند. گل های نر و ماده بر روی گیاه هان جدا از هم قرار می گیرند، به عبارتی این گیاه دو پایه است. گل آذین این گیاه زرد است و در پایان تابستان میوه های مستطیلی شکل و آبی تیره و آبدار بر روی این گل آذین ایجاد می شوند.

این گیاه را بایستی در خاکی با زهکشی بالا کشت کرد و خاک آن همواره مرطوب باشد. آب کافی باعث رشد سریع در این گیاه می گردد ولی به هر حال این گیاه مقاومت بالایی نسبت به خشکی دارد.

این گیاه حتی سرما را نیز به خوبی تحمل می کند. گیاهان مسن تر نسبت به گیاهان جوان تحمل بالاتری نسبت به سرما دارند. جدا نمودن برگ های فرسوده و پیر می تواند به زیبایی و رشد بهتر این گیاه کمک کند. ریشه ها گوشتی و ضخیم هستند و گل های آن بسیار معطر است.

از این گیاه می توان به عنوان یک درخت زینتی در باغ ها ، پیاده رو ها و به عنوان یک سایه انداز زیبا استفاده نمود. حتی می توان در محل های سرپوشیده نیز این گیاه را کشت داد. می توان در لابی ها ، کنار استخر و جکوزی های سرپوشیده نیز از این گیاه زینتی و بسیار زیبا استفاده نمود.

از آفات این گیاه می توان به شته ی نخل اشاره نمود . از جمله بیماری هایی که این گیاه ممکن است به آن ها مبتلا شود می توان پوسیدگی ریشه و لکه های برگی را نام برد.

برای کاشت و تکثیر این گیاه بایستی از بذر استفاده نمود.

برای تکثیر ابتدا بایستی بذرها در هنگامی که میوه کاملا رسیده است جدا نمود ، سپس به مدت 24 ساعت در آب گرم خیساند و سپس آن ها را به یک گلدان سرد منتقل نمود. و پس از 4 الی 6 هفته آن را به گلخانه منتقل نمود.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)