هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

برگ نو (برگ ریز) - PRIVET

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

We (2shahr) will add your email address to a special mailing list for this product. Once the product is in stock, you’ll get an email about it automatically, and your email address will be removed from the product’s mailing list.

The data will be visible to some members of our staff. If you’d like to have your personal data removed, send an email to sales@2shahr.net.

If you believe that your personal data has been misused, you have the right to lodge a complaint with a supervisory authority. We’re obliged by EU General Data Protection Regulation to let you know about this right; we don’t actually intend to misuse your data.

افزودن به فهرست دلخواه

برگ نو (برگ ریز) - PRIVET

LIGUSTRUM OVALIFOLIUM : نام علمی

OLEACEAE - زیتون : خانواده

ژاپن : بومی منطقه

Japanese privet, Oval-leaved privet , مندارچه : نام های دیگر


خاک و تغذیه :خاک باغچه با زهکشی بالا

10 درجه سانتیگراد :دمای ایده آل محیط

کمی مرطوب :آبیاری و رطوبت

خیلی کم:نور محیط


برگ نو (برگ ریز):

اين گياه از خانواده اولئاسه (Oleaceae) بوده و درختچه يا درختان كوچكی میباشند كه دارای گونههای چندی هستند، همه آنها تقريباً هميشه سبز، برگها دائمی و برای تهيه پرچين و تزئين باغها كاربرد دارند. اين گياه در محلهای آفتابی و سايه آفتاب به خوبی رشد و نمو میكند.

این گیاه بومی ژاپن است و اغلب برای تزئین باغ ها و جداسازی بین بخش ها استفاده می شود. برگ ها بیضی شکل و همیشه سبز هستند. گل های سفید و ریز و معطری دارد.

گلها كوچك به رنگ سفيد يا مايل به زرد با عطر تند می باشد.

شمشاد برگ نو به صورت درختچه ای است و گاهی ارتفاع و عرض آن تا 5 متر هم می رسد. شاخ و برگ ها بسیار متراکم هستند. برگ ها همیشه یبز هستند. گل های ریز و سفیدی دارد که در انتهای شاخه ها ایجاد می سشوند. میوه ها مشکی و سفید هستند و توجه پرندگان را به خود جلب می کنند. این گیاه توانایی تحمل شرایط خشکی و شوری را دارد. گل های این گیاه مورد توجه پروانه ها و زنبور های عسل قرار می گیرد.

برگ ها به رنگ سبز تیره و ضخیم هستند و اندازه ای بین 3 تا 6 سانتی متر دارند. دمبرگ های آن بین 2 تا 4 میلی متر طول دارند. گل ها بر روی خوشه های 8 تا 10 سانتی متری ایجاد می شوند. میوه های این گیاه کروی و سیاه رنگ هستند گاهی هم به رنگ سفید دیده می شوند.

ارتفاع این درختچه به یک تا دو متر می رسد. گل های سفید رنگ بر روی خوشه ی 10 سانتی متری ایجاد می شوند . در گل ها لوله کرولا بیش از کاسه گل، معمولا طولانی تر از لوب است. میوه ها به ندرت یافت می شود.

يكی از خصوصيات اين گياه آن است كه گرد و خاك صدمه زيادی به آنها نمیرساند ولی به طور كلی نياز به آب زياد داشته و در زمينهای نسبتاً مرطوب رشد سريع و خوبی دارد.

این گیاه بایستی بلافاصله پس از گلدهی هرس شود. توانایی رشد در هر شرایط خاکی را دارد و نیاز به مراقبت خاصی ندارد. خاک آن بایستی تا حدی مرطوب باشد.

هیچ آفت و یا بیماری جدی متوجه این گیاه نیست اما می تواند به گال طوقه ای، لکه های برگی، پوسیدگی ریشه ای ، سوختگی و سفیدک پودری مبتلا شود. همچنین می تواند توسط شته ها، نماتود ها و کنه ها مورد حمله قرار بگیرد.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)