Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

لیدی اَپِل - LADY APPLE

Contact us for a price
Out of stock

لیدی اَپِل - LADY APPLE

SYZYGIUM SUBORBICULARE : نام علمی

MYRTACEAE - میرتاسه : خانواده

شمال و غرب استرالیا و گینه نو : بومی منطقه

Native Apple, Red Bush Apple : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک های به خوبی آبیاری شده و کمی اسیدی

دمای ایده آل محیط : 24 تا 38 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : مرطوب

نور محیط : زیاد


لیدی اَپِل

خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه "لیدی اپل" یکی از درختان کوچک مخصوص جنگل های باز و بیشه زارهای شمال و غرب استرالیا و گینه نو می باشد.

برگ های این گیاه گرد، کشیده، تخم مرغی، بیضوی یا نیزه ای شکل است. این برگ ها معمولاً بزرگ بوده و به طول 7 تا 19 سانتیمتر و عرض 4 تا 13 سانتیمتر دیده می شوند. هر برگ دارای دمبرگی به طول 0.7 تا 3.4 سانتیمتر می باشد. در برگ نقاطی پراکنده و حاوی روغن وجود دارد. رگبرگ میانی به صورت فرورفته یا هم سطح با سطح بالایی برگ است.

گل ها دارای کاسه گلی لوله ای شکل، دمبرگی به طول 14 تا 30 میلیمتر، کاسبرگ ها لوبدار و گرد به قطر 8 تا 18 میلیمتر می باشند. گلبرگ ها گِرد یا کشیده به طول 12 تا 24 میلیمتر و عرض 12 تا 20 میلیمتر، دارای تعداد زیادی نقاط حاوی روغن (بیش از 100 عدد در هر گلبرگ) هستند. پرچم ها به تعداد زیاد، با میله ای به طول 18 تا 45 میلیمتر وجود دارند. حدود 25 تا 65 تخمک در هر حفره وجود دارد. خامه نیز حدود 20 تا 55 میلیمتر طول دارد.

میوه ها کروی شکل یا تخم مرغی، به طول 35 تا 90 میلیمتر و عرض 30 تا 70 میلیمتر بوده که اغلب به وسیله شیارهای طولی شان قابل تشخیص یا گونه های دیگر این جنس خواهند بود. هر میوه حاوی یک بذر به قطر 30 تا 55 میلیمتر است.

شرایط محیط رشد:

این درخت گیاهی مخصوص نواحی گرم و خشک و زمین های پست می باشد به طوری که از سطح دریا تا ارتفاعات 220 بالاتر از سطح دریا دیده می شود.

این گیاه بهترین رشد را در میانگین دمای روزانه 24 تا 38 درجه سانتیگراد خواهد داشت اما می تواند محدوده دمایی 12 تا 44 درجه سانتیگراد را نیز تحمل کند.

این درختان همچنین به بارندگی سالیانه 900 تا 1600 میلیمتر نیاز دارند اما می توانند بارندگی 600 تا 1800 میلیمتر در سال را نیز تحمل کنند.

از نظر نیاز نوری، مکان های آفتابی را می پسندند. اما می توانند کمی سایه را نیز تحمل کنند. به طور کلی مکان های آفتابی و خاک های به خوبی آبیاری شده را برای رشد بهینه ترجیح می دهند.

آنها می توانند کمبود مواد غذایی در خاک را تحمل کرده و همچنین نسبت به وزش بادهای پر از املاح نیز مقاومت نشان دهند.

اسیدیته 5 تا 6 را ترجیح داده اما توانایی تحمل خاک هایی با اسیدیته 4.5 تا 6.5 را هم دارد.

مقاوم به خشکی است اگرچه در شرایط کم آبی، بیشتر برگ هایش را از دست می دهد.

این گیاه در هر ماهی از سال قادر به میوه دهی است اما تمایل بیشتر به تولید میوه در فصول مرطوب دارد. کیفیت میوه ها نیز در بین درختان مختلف، متفاوت است.

کاربردها:

میوه های این درخت به صورت خام یا پخته، ارزش خوراکی دارند. این میوه ها بافت تردی دارند.

همچنین از این میوه ها برای تهیه سس و طعم دهنده غذاها نیز استفاده می شود.

دم کرده پوست و میوه های این درخت را می توان برای درمان دردهای شکمی به کار برد.

از این درختان به عنوان سایبان و پناهگاه نیز می توان استفاده کرد.

چوب این درختان ارزش اقتصادی ندارد و فقط می توان از آنها برای تهیه سوخت استفاده نمود.

تکثیر:

ازدیاد این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. به دلیل عمر کوتاه بذرها، باید آنها را بلافاصله پس از برداشت و به صورت تازه کشت نمود. در این صورت، بذرها به خوبی جوانه زده و به سرعت نیز رشد خواهند کرد.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)