Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

اسپاتی فیلوم سِن سیشن - PEACE LILY

Contact us for a price
Out of stock

اسپاتی فیلوم سِن سیشن - PEACE LILY

SPATHIPHYLLUM SENSATION : نام علمی

ARACEAE - شیپوری : خانواده

کلمبیا : بومی منطقه

Madonna Lily : نام های دیگر


خاک و تغذیه : استفاده از کودهای مایع

دمای ایده آل محیط : 15 تا 23 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : متوسط


اسپاتی فیلوم سِن سیشن

خصوصیات گیاهشناسی:

گیاه "اسپاتی فیلوم سنسیشن" یا "سوسن صلح" یکی از گیاهان خانواده ی شیپوری (Araceae) می باشد. این گیاه بومی کلمبیا است. گل های این گیاه کوچک بوده و بر روی سنبله سفید استوانه ای شکل به طول حدود سه سانتیمتر قرار دارند. این سنبله توسط براکته های بزرگ و سفید رنگ پوشیده شده است. برگ ها به رنگ سبز تیره و براق، کشیده و نیزه ای شکل، شیاردار، بزرگ و بادوام می باشند. این گیاه ساقه ندارد یا ساقه ی آن بسیار کوچک است.

شرایط محیط رشد:

دمای محیط نگهداری اسن گیاهان باید همواره بالای 13 درجه سانتیگراد باشد و گیاه نباید در مکان هایی که جریان هوای سریع و زیاد وجود دارد قرار داده شود. دمای 15 تا 23 درجه سانتیگراد برای این گیاه بهترین است. افزایش دما را تا 32 درجه سانتیگراد البته به شرط آبیاری و غبارپاشی منظم تحمل می کند. دمای بیش از حد محیط از جمله دلایل پیچش و سوختگی برگ ها است.

برای نگهداری اسپاتی فيلوم بايد از خاک غنی از مواد غذایی و PH اسيدی و محيطی با رطوبت نسبی حدود 60 تا 65 درصد استفاده کرد. در غير اين صورت کيفيت و سلامت برگ‌ها از بين می رود.

اسپاتی فیلوم به نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد وخاک کمی اسید احتیاج دارد.

کود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان ۲ گرم درلیتر، هر دوهفته یکبار، از فروردین تا مهر ماه، مورد استفاه قرار داد. کود زیاد باعث قهوه ای شدن نوک برگ ها می شود. مخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ با کمی ماسه برای این گیاه مناسب است.

این گیاه همانند آنتوریوم در تورب بسیار خوب رشد و نمو می کند. همچنین در مخلوطی از 50 درصد تورب و 50 درصد ماسه و یا 50 درصد خاک برگ پوسیده و 50 درصد ماسه می توانیم اسپاتیفیلوم کشت کنیم.

همواره باید آنها را در گلخانه های گرم و مرطوب کشت کرد.

نسبت به سایه، کم و بیش مقاومت دارد. و در پاسیوها به خوبی رشد می کند.

تکثیر:

این گیاهان از طریق تقسیم بوته و ریزوم به آسانی تکثیر می شوند.

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)