هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

شمعدانی - GERANIUM - PELARGONIUM HORTOM

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

We (2shahr) will add your email address to a special mailing list for this product. Once the product is in stock, you’ll get an email about it automatically, and your email address will be removed from the product’s mailing list.

The data will be visible to some members of our staff. If you’d like to have your personal data removed, send an email to sales@2shahr.net.

If you believe that your personal data has been misused, you have the right to lodge a complaint with a supervisory authority. We’re obliged by EU General Data Protection Regulation to let you know about this right; we don’t actually intend to misuse your data.

افزودن به فهرست دلخواه

شمعدانی - GERANIUM

PELARGONIUM HORTOM : نام علمی

GERANIACEAE - شمعدانی : خانواده

آفریقای جنوبی : بومی منطقه

succulents, shrubs,پلارگونیوم : نام های دیگر


خاک جنگلی ، تورب و ماسه:خاک و تغذیه

دمای ایده آل محیط :20 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت:خیلی مرطوب

نور محیط:زیاد


شمعدانی:

اسم علمی این گیاه Pelargonium ، از خانواده Geraniaceae میباشد. گونه های این جنس همگی بومی آفریقای جنوبی مخصوصا ناحیه کاپ هستند.

هیبریدهایی از این جنس که به عنوان گیاه آپارتمانی استفاده میشوند.

معمولا چند ساله بوده و ارتفاع آن ها در طبیعت در حدود یک تا ۲ متر هم می رسد

شمعدانی برگهای بزرگ، کرکدار و کروی دارد گل ها بزرگ و به رنگ سفید، قرمز و بنفش و به شکل گل آذین چتر ساده روی ساقه ظاهر می شوند.

خانواده شمعدانی یک خانواده نسبتاً پر گیاه است. تعداد زیادی از آنها بعنوان شمعدانیهای بذری تحت، عنوان گیاهان یکساله در فضای آزاد کشت میشوند. حدود صد گونه از شمعدانیهای یکساله بذری در کاتالوگهای بذر موجود است . شمعدانیهای کشور ما از گروه پلارگونیومها و جنس پلارگونیوم هستند. این جنس برگهای سبز پنجهای و گلهای متراکم دارد که بعنوان گیاهان فضای سبزی و پات پلنت Pot plant معرفی شدهاند

شمعدانی معمولی یا پلارگونیوم هورتوم علاوه بر اینکه در داخل ساختمان قابل نگهداری است بخش عمده مصرف آن در فضای آزاد میباشد. به دلیل تنوع رنگ (صورتی، سفید و قرمز) در طراحیهای گوناگون در فضای آزاد استفاده میشود. حتی شمعدانی معمولی به عنوان کشت نواری Border plant هم مورد مصرف دارد و گاهی به عنوان کشت متراکم و کپهای استفاده میشود

شمعدانی عطری گیاهی است که برگهای معطر و گلهای صورتی رنگ کوچکی دارد. برگهای ظریف و کرک دار و سبز آن بخش زینتی گیاه است که به نور مستقیم آفتاب بسیار حساس است و باید گیاه را در سایه آفتاب درختان کاشت تا با سوختگی حاشیه برگها مواجه نشویم

پلارگونیوم دامست یکوم یکی از شمعدانیهای نسبتاً قدیمی است که در ایران کشت و کار شده است. این گیاه کاملاً متفاوت با شمعدانیهای دیگر است و یک هاله سیاه رنگ در وسط گلبرگهای صورتی آن دیده میشود، برگهایی درشتتر از شمعدانیهای دیگر دارد و نسبت به شرایط خشکی و خاک نامساعد مقاوم است. این گیاه به عنوان یک Pot plant استفاده میشود .

این گیاه به نور زیاد، گرمای معمولی، آبیاری فراوان، رطوبت کم تا متوسط خاک قلیایی احتیاج دارد.

کود مورد نیاز شمعدانی را باید به میزان ۵ گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از اردیبهشت تا شهریور، مصرف کرد.

مخلوطی از خاک جنگلی ، تورب و ماسه، برای رشد و نمو گیاه شمعدانی مناسب می باشد. این خاک باید بدون ماده آهکی باشد

انواع شمعدانی را می توانید به آسانی از اوایل تا اواخر تابستان تکثیر نمائید. قلمه های انتهایی ساقه را با یک چاقوی تیز به طول ۱۰ سانتیمتر جدا کنید و سپس انتهای قلمه را پس از جدا کردن برگهای پایینی در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست بذر و قلمه قرار دهید. لازم است فقط کمی، مرطوب نگهدارید. ریشه دهی قلمه شمعدانی یک ماه طول خواهد کشید. دمای محیط را در این مدت روی ۱۸ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. زمانی که ریشه ها رشد کردند، گیاه را در گلدانی با قطر دهانه ۱۳سانتیمتر، حاوی کمپوست با پایه پیت، بکارید. به خاطر داشته باشید قبل از هر آبیاری خاک گلدان تقریبا خشک شده باشد.

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)