هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

کوپیاپوآ هیپوگیا - LIZARD SKIN

برای قیمت با ما تماس بگیرید
اتمام موجودی

کوپیاپوآ هیپوگیا - LIZARD SKIN

COPIAPOA HYPOGAEA : نام علمی

CACTACEAE - کاکتوس : خانواده

شمال شیلی : بومی منطقه

hypogea , پوست مارمولک , C. barquitensis : نام های دیگر


خاک و تغذیه: خاک مخصوص کاکتوس

دمای ایده آل محیط: 30 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت: خشک

نور محیط: زیاد


کوپیاپوآ هیپوگیا

کوپیاپوآ هیپوگیا گونه ای کاکتوس از جنس Copiapoa میباشد. این جنس بومی دشت های ساحلی خشک به ویژه در کویر آتاکاما در شمال شیلی است و شامل حدود 26 گونه است. این گونه ها در فرم از حالت کروی تا کمی ستونی و رنگ آنها از قهوه ای به سبز و آبی متفاوت است.

گونه کوپیاپوآ هیپوگیا در دو فرم موجود است . فرم اول که به ندرت وجود دارد و بیشتر در سواحل آنتوفاگاستا شیلی یافت میشود دارای پوسته ای چین دار به اصطلاح Lizard skin " پوست مارمولک " است و فرم دوم در نزدیکی شهر و در منطقه جنوب است و دارای پوسته ای صاف است و با عنوان C. barquitensis شناخته می شود. این نوع دوم در مجموع شناخته شده تر است.

hypogaea در یونانی به معنای زیر زمینی است و چون این گیاه بیشتر تنه اش را زیر خاک نگهداری میکند به این نام نامیده شده است.

این کاکتوس به شکل کروی و استوانه ای است و تا ارتفاع ۱۵ سانتی متر رشد میکند. دارای ساقه ایی به ضخامت ۸ سانتی متر به رنگ سبز خاکستری مایل به قهوه ای میباشد. بعضاً دارای بدنه دندانه دندانه بوده ( ۱۰ تا ۱۶ دندانه ) با حالتی شل و افتاده به ابعاد ۴ الی ۷ میلیمتر در قطر و ۵ میلی متر در ارتفاع و فواصل تا ۴ تا ۸ میلیمتر از هم قرار دارند. با بالا رفتن سن تپه های قسمت پائین ساقه کم ارتفاع شده و از بین می روند و در دنده های بلایی خار های ریز ی قرار گرفته است ( تا ۱۰ عدد و به رنگ قهوه ای ، سیاه و خاکستری )

از مشخصات بارز این گیاه پرز های سفید مانندی است که در بالای مرکز جوانه گیاه برای محافظت از جوانه و جلوگیری از تبخیر زیاد آب بخصوص هنگام گل دهی می روید البته در گل خانه ها بعلت و جود لایه محافظ پرزهای روی سر گیاه تا حد زیادی کاهش می یابد .

گل این کاکتوس به حالت افشان با گل برگ هایی ابریشمی و پریشان به رنگ زرد مایل به لیمویی و گاهی صورتی که 1.5 تا 2 سانتی متر طول و 30 تا 40 میلیمتر گسترده میشود و معطر است . زمان گلدهی آن در گرم ترین روزهای تابستان چند ساعت پس از طلوع آفتاب میباشد و دو ساعت قبل از غروب آفتاب نیز بسته میشود.

میوه آن کوچک و کمی گوشتی به رنگ سفید و کروی شکل با چند مقیاس آپیکالی کوچک میباشد

دانه آن درخشان سیاه و سفید صاف، حدود 1 میلی متر طول ، 0،75 میلی متر عرض و 0،5 میلیمتر ضخامت دارد.

این کاکتوس رشد آهسته ای دارد که برای نگه داشتن فرم زیبای خود است. باید آن را باید از گرمای بیش از حد در فصل تابستان محافظت شود و در زمستان اجازه ندهید دما محیط اطراف این کاکتوس کمتر از صفر برود. نیازمند نور آفتاب و سایه جزئی هنگام گرمای زیاد است. آبیاری آن به طور منظم در تابستان انجام شود، اما اجازه دهید به بین دو آبیاری خاک آن خشک شود.اگر بیش از حد آب داده شود مستعد ابتلا به پوسیدگی است . در فصل زمستان محیط را گرم و خشک نگه دارید 10 درجه سانتیگراد منسب است و تحمل دمای زیر صفر را ندارد. این کاکتوس را در خاک مخصوص کاکتوس ها با زه کشی خوب قرار دهید.

تکثیر Copiapoa hypogaea از طریق بذر و پاجوش امکانپذیر است

لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)