Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

کاکتوس سفالو سرئوس سنیلیس - CRESTED OLD MAN CACTUS

Contact us for a price
Out of stock

کاکتوس سفالو سرئوس سنیلیس - CRESTED OLD MAN CACTUS

CEPHALOCEREUS SENILIS : نام علمی

CACTACEAE - کاکتوس : خانواده

شهر Guanajuato و Hidalgo در شرق مکزیک : بومی منطقه

Crested Old Man of Mexico, Crested White Persian Cat Cactus : نام های دیگر

خاک و تغذیه: دو قسمت خاک باغچه و یک قسمت ماسه درشت و کمی سنگریزه

دمای ایده آل محیط: 16 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت: کمی خشک

نور محیط: خیلی زیاد

کاکتوس سفالو سرئوس سنیلیس

Cephalocereus senilis (کاکتوس پیرمرد) یک گونه کاکتوس از جنس Cephalocereus بومی شهرهای Guanajuato و Hidalgo در شرق مکزیک است. این است گیاه در بین گیاهان خودرو (وحشی) تهدید می شود، اما انتشار گسترده آن به دلیل ارزش زینتی و محبوبیت آن باعث کاهش تقاضا از جمعیت وحشی آن است.

این گونه حالت ستونی بلند با خوشه هایی از ساقه است که می تواند 5 تا 15 متر قد کشیده و بلند شود، ساقه منحصر به فرد معمولا بدون شاخه است و قادر به مقاومت در برابر وزن شاخه های جانبی نیز نمی باشد.

قابل توجه ترین ویژگی آن موهای بلند و پرپشت سفید آن است که برای محافظت از آفتاب در خدمت گیاه است. پوشش موی این گیاه باعث میشود تقریبا مثل برف سفید به نظر برسد و همین امر موجب محبوبیت بیشتر آن شده و به کاکتوس پیرمرد مشهور شده است. در مرحله جوانی موهای ای کاکتوس ، به رنگ سفید مایل به نقره ای است.

گل های کاکتوس کاکتوس سفالو سرئوس سنیلیس یا "کاکتوس پیرمرد" به رنگ های قرمز ، زرد ویا سفید دیده میشود، ولی توانایی گل دادن تا سن 10 تا 20 سالگی را ندارد.

نیاز آبیاری آن کم تا متوسط در تابستان است و تقریبا هیچ آبیاری در زمستان نیاز ندارد و بسیار مستعد پوسیدگی به خصوص در زمان جوانی است و به زهکشی خوبی نیاز دارد

تکثیر آن از طریق بذر و قلمه است

My Wishlist (0)
Compare list (0)
My Cart (0)